Mesajı Okuyun
Old 09-02-2007, 12:25   #20
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan ragıp
Sayın Ergin anlalama konusunda hemfikiriz. Ama genel olarak, adalet sistemindeki bilgi düzeyine baktığımda, tecrübelerimle şöyle bir sonuç çıkardım.
İtirazın iptali davasında, mahkeme icra müdürlüğünün yetkisizliğene değil, kendi yetkisizliğine karar vermiş. Karar da kesinleşmiş. İtirazın iptali davası üsküdara gitmiş. İcra dosyası antalya!da. İtiraz nedeniyle takip durmuş.
Ama burada başka sorun çıkacak. İtirazın iptali davası bir şekilde kaznılır ya da kaybedilir. Alıan karar ne işe yarayacak? İcra dosyasındaki yetki itirazına ilişkin bir karar hiç bir zaman olmayacak. Takip nasıl devam edecek? İcra müdürü ne karar verecek?

Sn. ragıp,
Son mesajınız bu. Sorular sormuşsunuz. Yani konu sizce de muğlak. Ben de sorularınızda muğlak kalan noktalarda yorum yaptım. Ne olacağını ben de tam olarak bilmiyorum. Muhtemelen hakim de zorlanacaktır. Somut olarak benzer bir durumda ne yapılması gerektiğini içeren bir karar değil belki ama en azından HGK kararı ve ucundan kıyısından olaya temas ediyor. Temas etmediği noktalarda kendi yorumumu aktardım. Yargıtay Kararı sunmak benim özgürlüğümdür. Bundan sonra da sunmaya devam edeceğim. Siz önemsemeseniz de ben Yargıtay Kararlarını önemsiyorum. Yanlış gördüğüm kararı eleştiririm. Katıldığım bir karar ise yorumsuz eklerim. Önemli olan Mutlak doğru olarak kabul etmeden kendince eğrisini doğrusunu yorumlayabilmektir. Çok şükür o donanıma sahibim. Bir foruma görüş eklerken sizi tasdik etmek veya çürütmek gibi kaygılarla yapmıyorum.