Mesajı Okuyun
Old 17-09-2006, 19:54   #10
Adilyaşam

Sayın Ruşi daha çok gençsiniz. ben bu düşüncelerimi kuramsal ve kılgısal us yönünden yazdım. beni şu anki popüler yaşantı ilgilendirmez ben olması gerekeni benim felsefi ve etik düşüncelerim doğrultusunda yazdım. bireyler kendi felsefi ve dünya görüşlerini seçmekte özgürdürler. bu hukuki bir normdur .hukuksal olarak olması gereken de budur. ama etik ile hukuk ilişkisi kesin sınırlarla belirnememiştir. bu da gayet normaldir. ben etik olarak olması gerekeni anlattım kendimce. insanın ileride pişman olmaması ve ailesi ile vatanına ve kendisine karşı iyi bir birey olması için bence bazı etik kurallara uyması gereklidir. ama tabi bu kişinin kendi seçimidir. değerli arkadaşım bence sizin bu konuda eğer bir kaynağa gereksinimiz varsa kant'ın pratik aklın eleştirisi kitabını okumanızı salık veririm sözü çok uzatmak istemem ayrıca insanlara ahlak dersi vermek gibi bir inancım da yok kesinlikle. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum benim ilkelerim hem kadın hem de erkek için geçerlidir. ama şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum bence kadın bu konuda daha kendine dikkat etmelidir. ( şu kesin kadın ve erkek hukuksal olarak eşittirler. ama gerçek yaşamda ne yazık ki bu kadar eşit değildirler)saygılarımla..