Mesajı Okuyun
Old 17-09-2017, 20:44   #1
mhmt zeki

Varsayılan MEB' e karşı faturaya dayalı icra takibi

Merhaba Meslektaşlarım, öncelikle herkese güzel bir adli yıl dilerim. Bir Anadolu lisesinin ihale komisyonu, Mobilya ve temizlik ürünleri satan Müvekkilden okulda kullanılmak üzere mobilya ve temizlik ürünleri talep ediyor. Müvekkil, irsaliyeli fatura tanzim ediyor. okul müdürü faturaya 'yazılı ürünleri teslim aldım' diye yazıp imzalıyor ve ürünleri teslim alıyor. Ancak herhangi bir ödeme olmayınca iki ayrı fatura için Milli Eğitim Bakanlığı' na iki ayrı icra takibi başlattık.
icra takibinin birine itiraz geldi ve ekinde okulun ' faturadaki mobilyalar okulumuza teslim edilmedi'yazısı ile yetkili yerin MEB' in bulunduğu Ankara İcra daireleri olduğu ayrıca böyle bir malın teslim edilmediği gerekçesiyle borca itiraz edildi. Mili Eğitim Bakanlığı' nın avukatı olan meslektaş ile görüştüğümde ise diğer icra dosyası için de menfi tespit davası açacaklarını okul müdürlerinin bazen böyle mal alıp kendi menfaatlerine sattıklarını söyledi. sorum ise, irsaliye alacağın ispatı için yeterli değil midir? okul müdürü hakkında böyle bir şüphe olsa bile Milli Eğitim bu borçtan sorumlu değil midir ?