Mesajı Okuyun
Old 12-08-2006, 05:36   #13
yazoglu

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Bu forumu takip ediyor veya hukuk haberlerine biraz duyarlı iseler herhalde artık Avukatınızın ölümünden haberleri olmuştur.

Diğer mesele ise şöyle konu parayı peşin vermeniz değil. Dava sonunda hükmedilecek vekalet ücretinin size ait olacağına dair bir sözleşme yapıp yapmadığınızdır. Yapmadı iseniz yasa gereği dava sonunda elde edilecek miktar avukata ve dolayısıyla mirasçılara aittir. ( Bu benim görüşüm gördüğünüz gibi sn. selimbalku şu ana kadar katılmıyor. Daha farklı düşünenler de olabilir. )

Parayı peşin verdiğimi belirtmemim sebebi genellikle avukatlara mükellefleri davayı kazan paranı al derler veya bir kaç duruşma sonra avukat isterse zoraki olarak verir ya -birazcığını verir- onun için söyledim.

aramızda sözleşme yoktu. olmasına da gerek yoktu. aldığı para ve inşaallah dava sonunda da alacağımız vekalet ücreti de helal olsun.

alacağım parayı çocuklarına göndereceğim. ( bunu yazarken şimdi aklıma geldi. babası 06 haziran salı günü ölmüştü. kendisi de 08. haziran perşembe günü öldü. köylerinde de kimse kalmadı. ben istanbuldaki adreslerini barodan öğrenebilir miyim. acaba istesem bana verirler mi? )

diğer avukatlarında aydın abimin öldüğünden haberlerinin olduğunu hiç zannetmiyorum. hiç değilse bir başsağlığı dilerlerdi. ( yoksa öldüğüne sevindiler mi acaba ) kapının önünde beklememe ve mübaşirin beni tanımasına rağmen avukatımı da seslenmesini bekliyorum. ama bu adam nerdedir diye soranda olmadı.