Mesajı Okuyun
Old 16-09-2011, 00:14   #1
üye37975

Varsayılan ıslah ve ek dava

1. arkadaşlar maddi hasarlı trafik kazası sebebiyle aynı kazada araçları hasar gören iki müvekkilim adına, buna sebep olan diğer sürücüye karşı maddi ve manevi tazminat davası açdım.müvekkillerimden önce ilki için ıslah dilekçesi verdim.Sonraki duruşmadada diğer müvekkilim için ıslah dilekçesini verdim.İki müvekkilimde sonuçda aynı davada olsa ayrı zamanlarda iki müvekkilim içinde ayrı ayrı ıslah dilekçeleri vermiş olmam iki kere ıslah yapmış olmam anlamına gelirmi sizlerce.
  2. Şunada mahkeme ıslah dilekçelerimin ikisinide kabul etti ama dosya temyizde.Şimdi her ihtimale karşı temyizden dosyam, ıslah edilen kısım reddedilirse diye ek davamı zamanaşımı sürem olan iki yıllık zaman diliminede sekiz ay varken hemen açıyım diye düşünüyorum..Şimdiden ek davayıda sembolik bir değer üzerinden açarak aynı diğer davalardaki gibi ıslah olayı mümkün oluyormu.Eğer mümkün oluyorsa çok düşük bir değer üzerinden davayı açarım sonrada dosyanın temyizden dönmesini beklerim ama geç dönersede mahkemeyi oyalar mazeret falanlarla dosyamın temyizden sonucunu beklerim diye düşünüyorum.Sizce izlediğim yol doğrumu yada başka öneri yada fikirleriniz nedir.
  3. Birde mahkeme tazminat talebizmizi kabul etti ama manevi tazminat talebimizi reddetti.Maddi tazminatı kabul ediyor yani kazada karşı yanı tamamen ksurulu buluyor ama bir kuruş manevi tazminat vermiyor ve gerekçeli karardada sadece red diyor gerekçesinide yazmıyo.Bu normalmi sizce.?şimdiden teşekkürler yardımlarınız için