Mesajı Okuyun
Old 16-01-2007, 13:03   #10
Staj.Av.Selçuk

marmara hukuğun eski dekanı saygıdeğer hocamız bülent tahiroğlu hakkında bir hikaye anlatayım...
bir varmış bir yokmuş bülent tahiroğlu adında roma hukukunda söz sahibi bir hoca varmış.ve bunun dersinden geçmek çok zormuş.ve bide anadolunun bağrından kopup gelmiş istanbulda" hukuk mukuk okumaya mümkünse de o arada da memleketi kurtarma" hayalıyle tutuşan bir öğrenci varmış.ve romadan bir türlü geçemiyormuş.artık son senede geçemeyince bu dersi arkadaşları ona "olum bülent hoca malatyalı bak sende malatyalısın git konuş hocayla hemşehri torpili yapar sana geçersin"diye öğüt vermiş velhasıl kelam bu öğrenci arkadaşlarının verdiği ara gazla birlikte bülent hocanın kapısını çalmış.aralarındaki konuşma aynen şöyle cereyan etmiş ama korkmayın kimseyi elektrik çarpmamış
-saygıdeğer hocam mrb
-ne istedin?(sert bi ses tonuyla)
-şey hocam
-şey?
-evet şey hocam
-olum anlatacakmısın yoksa işkence babında ben sana roma tarihini mi anlatayım?
-aman! hocam hemen anlatayım?
-anlat bakim
-hocam duydumki siz malatyalıymışsınız
-evet noldu kayısı mı lazım?
-hayır hocam bende malatyalıyım da
-eee nolmuş akrabamıyız yoksa
-hayır
-eee..
-ben romodan 7 senedir geçemiyorum
-ee ne istiyorsun
-hani siz malatyalısınız bende malatyalıyım bi hemşehri kıyağı yapsanız da beni geçirseniz(der bizim gariban roma mağduru sizce ne yanıt alır bu gariban aktarayım.)
-değil malatyalı,ROMALI dahi olsan seni geçirmem yıkıl karşımdan der.

ve...memleketi kurtarma hayaliyle yanan hukuk mukuğun mukuk kısmına takılan bu genç arkadaşımız çaresiz cıkar roma fatihinin odasından..
marmarada bi efsane haline gelen bu hikayeyi aktarayım dedim.belkide bu sitede de anlatılmıştır.araştıramadım.
sevgili yöneticimiz Armağan beyden yayınlanmışsa hatırlatmasını istiyorum.hemen kaldırabilirim.
saygılarımla...