Mesajı Okuyun
Old 20-04-2008, 00:42   #1
Konuk

Mutsuz eşim evden ayrılacağını ama mahkemede boşanmayı kabul etmeyeceğini söylüyor...

merhaba,ben 8 yıldır evliyim ve sürekli anlaşmazlıklar yaşıyoruz eşimle.hep düzelir değişir diye sabrettim ama artık düzelmeyeceğini düşünüyor ve daha fazla zaman kaybetmeden o olmadan yaşamaya başlamak istiyorum.iki tane oğlum var çocukların velayeti hususunda daha önce anlaşmıştık ve bende kalmalarına itiraz etmeyeceğini söylemişti fakat şimdi bendede kalsalar birinin velayetinin kendi üzerinde olmasını istediğini söylüyor.çocukların biri 3 diğeri 6 yaşında.ben daha önce bazı işlerde çalıştım ama şu anda çalışmıyorum fakat ailemin maddi durumu iyi ve bana destek oluyorlar bu durum verilecek kararı nasıl etkiler ve muhtemel sonuç ne olabilir??bir başka husus başta boşanmayı kabul etmişti ama şimdi evden ayrılmaya hazırlanıyor fakat mahkemede boşanmayı en az bir yıl yada sonuna kadar kabul etmeyeceğini söylüyor bunun sebebi sorduğumda bir nedeni yok diyor fakat ona kazandıracağı hukuksal bir nedeni varmıdır??o kabul etmediği sürece kesinlikle boşanamazmıyız ve bu durum boşanmamızı ne kadar zaman uzatır??ayrıca evliliğim sürece yaşadığımız sorunları hiç aileme yada başkalarına anlatmadığım için tanık bulmam zor olacak ne yapabilirim,bu geçimsizliği ispatlayıcı nasıl deliller bulmalıyım?son olarak çocuklar için isteyeceğim nafaka dışında bir şey talep etmeyi düşünmüyordum ama okuduğum kadarıyla bu konuda biraz yanlış düşünüyorum galiba,ne gibi taleplerim olabilir??şu anda çalışmıyor olmam bana ne kaybettirir yardımcı olursanız sevinirim saygılar...