Mesajı Okuyun
Old 14-11-2003, 18:40   #1
Ally

Soru Bir Bankanin Masraf Adi Altinda Aldigi Para Ve Yapilmayan Aciklama

Herkese iyi gunler,

Bir sure once, bir bankaya ait olan kredi kartimin odenmesi gereken borcunun odemesinde gecikme oldugu icin iptal edildigine dair bilgilendirildim. Kartim iptal olmus, dosyam da bankanin hukuk bolumune gonderilmisti.

Bu bilgileri aldiktan sonra kendime ait olan baska bir bankadaki hesabimdan bu bankadaki kredi kartima gereken odemenin bir bolumu EFT ile gonderdim. Odemeyi karta yaptigim icin bu odeme dokumlerde asla gorunmedi. Daha sonra kalan miktarda odendi ve bankaya bir borcum kalmadi.

Fakat bankadaki hesabima gereken miktardan daha fazla odeme yapilmisti ve fazla yapilan odeme hesabimda gorunmuyordu. Hesap bilgilerimde bakiyemin 0 oldugu gorunuyordu. Bu konuda aciklama almak icin bankaya birden fazla kez basvurdugumda, en sonunda bana kalan meblanin bankanin vekalet, avukat vb harcamalarda kullanildigini ve bankanin bana borclu oldugu herhangi bir miktar olmadigi soylendi.

Bankanin yaptigi bu odemeleri tarafima belgelemesini istedim ancak asla cevap alamadim. Sozkonusu ve benim daha once mevcut olduguna dair kesinlikle bilgilendirmedigim ve tesaduf odur ki, yatirilan meblanin tami tamina bankanin masraflarini karsilamis olmasi ilgi cekicidir.

Danismak istedigim konu, bu bankadan paramin ne sekilde kullanildigina dair belge gostermesini saglamak icin ne yapabilirim?

Cevap ve ilgileriniz icin simdiden tesekkurler.