Mesajı Okuyun
Old 08-04-2012, 18:41   #3
Av. Feyzi Özmen

Alıntı:
Yazan kal
Aç değerli meslektaşım. Ben stajerken ofisimi açtım ve daha 1,5 yıllık avukatım. Hiç bir zaman da pişmanlığını duymadım. Cmk müdafiliğiyle başlarsın, adli yardım da yaparsın en azından ofis kiranı karşılamış olursun. Başlangıçta her meslektaş gibi zorlanacağın aşikar ama zamanlan düzene gireceğinede inanıyorum. Önemli olan aldığın işleri layıkıyla yapman. Devamı gelecektir.

Avukatın patronu olmaz ve bu mesleğin ruhunda özgürlük vardır. Şu anda çalıştığın bürodaki meslektaşları tenzih ederek söylüyorum bunları.

Avukatın sermayesi bilgisidir. Bilgine güveniyorsan tecrübe zamanlan olacaktır.

Saygılar

Çok teşekkür ederim cevabınız için. CMK müdafiliği bana aylık tahmini ne kadar getirir. İşin aslı önemli olan zorlanmak değil önemli olan zaman içerisinde maddi olanaksızlıklardan ofis kapatmak zorunda kalmak. Bu benim için yıkım olur. Yani 10.000-12.000 sermaye ile de ofis acma masrafları da içinde olacağından 4 ay en fazla 5 ay yeteceğini düşünüyorum. 5 ay için belli bir standarta ulaşamazsam (yani en azından ofis döndürme yarı aç da olsa karnımı doyurmak anlamında) ne yazık ki ofis kapatmak durumunda kalabilirim. Ne kadar umutsuz bir tablo.