Mesajı Okuyun
Old 02-04-2007, 08:23   #1
güler ataş

Varsayılan Yolunuz Kaç Kez Aşk' tan Geçti

Kaç bahara gülümseyerek çıktınız...Şimdi sokaklar çocukluğumu hatırlatıyor..Portakalllar çiçek açmış,burnumda yakan bir esans..
İlk bu kokuyu duyduğumda duymuştum aşkı.

Çocukçaydı belki, belki bir çoğumuzun önemsemediği türdendi..İyi de aşk çocukluk değilmi zaten.Zamansız aşklara
' daha bahar değil ki ' demezmiyiz.

Şimdi bahar, şimdi portakallar çiçek açar, zamanıdır yolları aşka çıkarmanın.
Sizin yolunuz kaç kez aşktan geçti, sayısını unuttum diyebilisiniz..' o da ne ' diyebilirsiniz..Her ne diyorsanız deyin ama bu bahar yolunuz aşka çıksın..

Biliyorum tüm mevsimleri aynılaştıran tek duygu aşk.

Bahar aşklarına heves denir, gelir geçermiş.aslolan kış aylarını bahar gibi hisetmekmiş( bencede )..
Ama bahar başka be..Baharda aşk ile yanmayan, kış aylarında üşürmüş ( bence de )..
Kaç beyazı yeşile çevirdi yüreğiniz..
Kimbilir kaç kez göğsünüz solunda taşıdığınız o yumruk kadar şeyle boğuştunuz, gümbür gümbür atarken kimbilir kaç kez ' sus ' dediniz. ' sus kimseler duymasın '
Duysalar ne olur ? birilerine ayıp mı eder aşk..

Neden aşklarımızdan utanırız.?

Neden kaçmak için bahaneleri dağ kadar büyütürüz, korkaklığımızı kapatmak için, neden aşk' a kıyarız..

Yolunuz kaç kez aşktan geçti, ama şöyle utanmadan saklanmadan.Yürekli cesur kaç aşkta donkişottunuz, rüzgarlarla boğuşacak..

Yada hangi aşkınızı unuttunuz,
'Hiç birini ' gibi bir söz duyuyorum sanki. Hepsi kendi içinde yaşanası masal olmalıydı, hayaller kurduran.
Gözlerini bir kez görebilmek uğruna yaşamınızdan kaç günü feda ederdiniz.Eline bir kez dokunabilmek için nasılda yanardı yanaklarınız.
Ya karşılaştığınızda o ayaklar sizin değildi, bahar rüzgarına kapılmış yaprak gibi titrerdiniz..HATIRLASANIZA.

Ya dokunduğunda okyanuslarla boğuşmazmıydı bedeniniz.
Şimdi portakallar çiçek açmış, şimdi susun ve baharı dinleyin.bırakın kendinizi isterse ıslansın gözleriniz, aşk sırılsıklam olmak değil mi?
Bu bahar AŞK' a yazılsın bütün şarkılar..
..................................
aşka aşık olanlara bir bahar akşamından MERHABA..

Güler Ataş
MERSİN