Mesajı Okuyun
Old 20-07-2015, 00:13   #12
milatsu

Varsayılan savcı taraflı davranırsa

sayın meslektaşlarım
Şu an elimde kamu görevlisi sıfatıyla resmi evrakta sahtecilik ile ilgili bir dava var.Milli eğitim müfettişleri kursun sahibinin de yargılanmasını istemişler ama savcı iddianame de kursa sahibinin adını dahi geçirmemiş. şahsen suç duyurusunda bulundum takipsizlik mahkeme kanalıyla bulundum yine takipsizlik... Gerekçe özel öğretim kurumları kanunu gereği kursa sahibinin cezai sorumluluğu yok.Abcak kurs sahibi ifadesinde müvekkilime iş sözleşmesi götürdüğünü imzalatıp kursa getirdiğini beyan etmiş. Yine 5 yıl boyunca sahte sözleşme gereği müvekkilimin girmesi gereken derslere kendisi girmiş.
Bilirkişi raporu ile imzaların müvekkilime ait olmadığı ispatlandı,bordro da düzenlenmemiş. İmzaların kurs sahibine ait olduğundan eminiz ancak sanık olmadığı için imza incelemesi talep edemiyoruz. Ayrıca hukuki tazminat davasına dayanağımız da olmuyor.Kurs sahibi kamu görevlisi olarak cezai sorumluluğu olmasa bile TCK 204/1 den yargılanması gerekiyor sonuçta kast var kazanç var ve müvekkile zararı var
Bu durumda elim kolum bağlandı kurs sahibini davaya dahil etmenin başka bir yolu var mı,
savcıyı şikayet etsem ve disiplin soruşturması başlasa bunun benim davama olumlu etkisi olur mu yani takipsizlik kararı geçersiz mi olur. Beyhude mı şikayet etmiş olurum?
Teşekkürler