Mesajı Okuyun
Old 04-03-2008, 02:23   #13
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Takla Atan MÜvekkİl

İhtiyarladım ya bir de yakında geçen bir anımı anlatayım.

Büklüm sokakta bir apartman dairesine ortak giderler nedeni ile takip yaptım. müvekkil borçlu ismi olarak ... ajans dedi. Ben müvekkile böyle borçlu olmaz, ya gerçek ya da tüzel kişi olmalı dedim. O da ben gider makbuzunu bu şekilde kestim deftere işlemişlerdir dedi.

Ben takibi yaptım. Bir süre sonra bir avukat arkadaştan telefon: Takibi yanlış yapmışsınız, orada öyla kimse yok, avukatlık ücreti ve masraflardan vaz geçerseniz borcumuzu ödeyelim.

Önce siz avukat mısınız diye sordum. Evet yanıtı üzerine müvekkilimle görüşmem gerektiğini söyledim

(kimse duymasın çok kızmıştım. müvekkil olabilir dedi ben o zaman bana bukadar para ödeyeceksin dedim. O da sana o kadar parayı neye dayanarak ödeyeceğim dedi. ben de o zaman karışma bana kat malikinin adını ve adresini ver dedim. O da yahu ayıp olur ben telefon ettiğimde zaten ödüyor dedi.)

Müvekkilin adına havale çıktı. Asıl borç ödendi. İlk takipte kat maliki taraf değildi. Ben de kat malikine aidat borcu için ödeme emri çıkardım. Şimdi keyifle sonucu bekliyorum.

(Küçük uyanıklıklar) Bakalım ne olacak?

Saygılar.