Mesajı Okuyun
Old 13-01-2011, 15:05   #4
Admin

İkinci mesajınız karşısında sözümü geri alıyorum, davalı gayet "uyanıklık" yapmış.

Ben sizin yerinizde olsaydım hemen (her iki şahıs için de) 3091 sayılı yasa gereğince başvuruda bulunurdum. Bu soruşturma yapılırken ikisinde de gayrımenkuldeki zilyetliklerinin neye istinaden olduğu sorulacaktır ve bu soruşturmada verecekleri cevap onlar açısından bağlayıcı olacak ve sizin bir sonraki hukuki adımı belirlemenize yardımcı olacaktır. Bir diğer deyişle 3091 sayılı yasa tahliyeyi sağlamanıza yardımcı olmasa bile (ki olabilir de), bir sonraki aşamada yeniden başka bir "oyunla" size zaman kaybettirmelerini engelleyecektir diye düşünüyorum.

Bu arada savcılığa gitmek isterseniz ona da engel yok tabii, sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum ancak yaptıkları konusunda ders vermek açısından yararlı olur diye düşünüyorsanız katılabilirim. Yemin teklifi düşüncenizi de destekliyorum, ayrıca eski malikle iletişime geçip bankaya ödenmiş bir kira olup olmadığını da soruşturabilirsiniz. Bu da kiracının kim olduğunu ispatlayabilir.