Mesajı Okuyun
Old 17-05-2015, 11:56   #8
lilith

Değerli meslektaşlarım;

Konu biraz eski ancak benim halen daha uğraştığım bir durum Bu konuda DPB'nin kpss atama rehberi adıyla hazırlamış olduğu bir pdf dosyasında şunlar geçiyor:

"C)AVUKATLIK RUHSATNAMESİNİN YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNİN SON GÜNÜ İTİBARİYLE ADAYLARCA ALINMIŞ OLMASI GEREKMEKTE OLUP, AVUKATLIK STAJININ TAMAMLANDIĞINI VE RUHSAT ALMAYA HAK KAZANDIĞI GÖSTERİR BELGENİN KABULÜ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
‐“AVUKATLIK RUHSATI ALDIKTAN SONRA SERBEST OLARAK EN AZ 2 YIL MESLEĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMIŞ OLMAK” KOŞULUNU, GEREK SERBEST GEREKSE BÜRO BÜNYESİNDE KAYITLI OLARAK ÇALIŞTIĞINI BELGELEYEN AVUKATLAR TAŞIMAKTADIR."

Burada benim sormak istediğim şudur, (sanırım vergi kaydı olma ile bir avukatın yanında sigortalı çalışma hususu bu yazıyla açıklığa kavuşuyor) sigortalı olarak çalışma koşulunu nasıl yerine getireceğiz? Bu belgeleme işi nasıl olacak? Sigortalılıkta geçen günlerimiz mi dikkate alınacak yoksa ruhsat tarihinden itibaren 2 yıl mı sayılacak? Pek çok meslektaşım var sigortasız çalışan veyahut benim gibi aralıklı bir şekilde sigorta kaydı olan ve 2 yılı dolduramayan.