Mesajı Okuyun
Old 03-07-2013, 09:14   #1
Konuk merve

Varsayılan tapuda belirtilmemiş ama bağış olan evimi nasıl ispatlayabilirim?

merhabalar? 20 Yıllık evli ve çalışan bir bayanım.Eşimin evlenmeden önce almış olduğu mülkleri var.Benim ise evlendikten sonra aldığımız ve parasını benim ödediğim arabam var.4 yıl önce ailem bir ev satıp parasını banka yoluyla bana gönderdi ve aynı tarihlerde şuan oturmuş olduğumuz evimizi gönderilen paranın üzerine kredi çekerek aldık.Kredide benim üzerime ve ödemeleri ben yapıyorum.Çünkü eşim 6-7 yıldır çalışmıyor sadece kira geliri var.evede çok az katkı sağlıyor parasının kendine harcıyor.Kredimizin daha 7 yılı var.evi alırken ailemin gönderdiği parayı tapuya bağıştır diye yazdırmadık,sadece elimde banka dekontları var.Şuan eşim beni aldatmakta ve ben bunu ses kaydı alarak öğrendim.Çok net iki kişinin konuşmaları olan bu ses kaydını avukat kullanabileceğimi kanıt olabileceğini söyledi.eğer kanıtın size başkası tarafından yollandığını söylersek bir sorun çıkmaz dedi.Fakat evle ilgili olarak tapuda bağış yazmadığımız için evin yarısını eşimin alacağını ve dekontların bir anlamı olmayacağını söyledi.Bu durumda boşanma davası açtığımda zarar göreceğimi ve bekleyip boşanma isteğinin eşimden gelmesiyle daha karlı olacağını eşimden bazı taleplerimi alabileceğimi söyledi.bu bilgilerin ışığında sorum şu olacak evimin bağış olduğunu ispatlamam mümkünmü?Ayrıca eşim beklediğim bu süreç içinde mallarını başkasına geçirirse hak talep edebilirmiyim?Ayrıca babamı9n ölümüyle ailemle beraber bize kalan evlerin 3/1 i üzerime geçti boşanma durumunda şuan üzerimde olan bu hisseleride eşim alabilirmi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.