Mesajı Okuyun
Old 11-02-2002, 02:00   #4
Av.Sinan Öztürk

Varsayılan YNT:kira artırımı

Verdiğiniz son bilgiler doğrultusunda önceki mesajımın ve mahkemenin izlediği yolun doğru olduğu teyid edebilirim.
Bu kadar zaman içinde size hiç keşif uygulanmadığından bu defa uygulanacaktır.

Olayı kendi açınızdan haksız bulmanıza ise fazla söyleyecek birşeyim yok Ancak olayı bir de diğer açından görmenizi umarım: Siz kendi geliriniz doğrultusunda kira için ödediğiniz paranın yükseldiğini söylüyorsunuz ama bu para yükselmeseydi ev sahibi açısından da adaletsiz bir durum olmayacak mıydı? Siz evi bugün tahliye etseniz aynı evin yeni kira bedeli bugünkü şartlar altında ev sahibinizin dava yoluyla sizden istediği miktar hatta belki daha fazlası değil mi? (Eğer değilse endişe etmeye gerek yok zaten keşif sonucunda da bu miktara hükmedileceğinden zararınız olmayacak) Öyleyse sizin bu şekilde zararınız varken, ev sahibinin de eski kira ile zararı vardı.

Ben açıkçası bu konuda biraz da evsahibi tarafındayım Sizin maaş konusundaki söylediklerinize katılıyorum ancak bu sadece kiralar için değil herşey için geçerli: Evi tutarken aylık maaşınızla alabildiğiniz kadar ekmeği şimdi almanız mümkün mü? Mutlaka değildir. Dolayısıyla buradaki problem kiralarla değil aslında maaşlarla ilgili olsa gerek. O nedenle de kiracıların aslında evsahiplerine ya da adalet sistemine kızmak yerine maaşları belirleyenlere ya da ekonomik sisteme kızması gerektiğini düşünüyorum.

Tabii sadece şahsi kanaatim..

Saygılarımla,

--------------------------------------------------------------------------------
Türk Hukuk Sitesi
URL: http://www.turkhukuksitesi.com

15-04-2000 20:01:54