Mesajı Okuyun
Old 20-09-2002, 11:44   #8
ege

Bir öğle molasında çay içimlik uğradım
Dünyaya Kadın gözüyle bakmak!! Biliyormusunuz biz kadınlar için de büyük bi sorun bu."dünyaya erkek gözüyle bakmak" nasıl oluyo acaba?

Tam da yerinde en sevdiğim fıkralardan birini hemen anlatayım;

Californiya sahillerinin birinde adamın biri yürürken ayağına birşey takılır,eğilir alır; tam da masallardaki gibi bir LAMBA!!! sağını solunu incelerken, birden kocaman bir CİN çıkar içinden ve sıkıntılı , bıkkın bir tavırla adama;
" tamam tamam, bugün bana rastlayan 5. kişisin, herkesin üç dileğini yerine getirmekten yoruldum,sana sadece bir dilek dileme hakkı veriyorum, ne istiyorsun söyle!!" der.

Adam, şaşkın düşünmeye başlar ve der ki;
" bütün hayalim Havai adasına gitmek, ama uçağa binemiyorum korkuyorum, deniz beni korkunç tutuyor, burdan Havai ye bir köprü olsa bende arabamla denizin üstünde keyifle hep gidip gelsem?"
Cin adama bakar"deli misin sen, burdan Hawai'ye köprü, dünyanın işi,şekli şemali,projesi,kaç taşıyıcı direk hesabı vs. biR sürü şey.bugün günüm değil yapamam, başka bişey iste olmucak bişey isteme başka hak tanımıyacağım!!" der.

Adam derin düşüncelere dalar..
Sonra döner Cin'e
"bak" der, "ben üç kere evlendim,aslında eşlerimin hepsini hep severek evlendim,ama bir türlü yolunda gitmedi... bana , kadınların niye ağladıklarını, ne zaman mutlu olabileceklerini, ağlarken yada gülerken neler ima etmek istediklerini vel hasılı kadınların ne istediğini, KADINLARI ANLAMA yetisi ver..başka bişey istemiyorum...."
Cin düşünür, düşünür düşünür...çeşitli şekillere girer çıkar..
en sonunda adamın karşına geçer..
"bak arkadaş, HAWAİ'YE KÖPRÜYÜ KAÇ ŞERİTLİ İSTİYORSUN???"