Mesajı Okuyun
Old 29-12-2008, 13:28   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan çınar
merhabalar
ceza hukukunu iyi bilmiyorum tecrübemde yok.bilgilendirirseniz memnun olurum.olay şu şekildedir.100 000 ytl lik icra takibi sonucu gayrimenkule haciz koydum ,gayrimenkul aile konutu şerhli çıktı.aile konutu şerhli gayrimenkul satılamaz diye biliyorum ,yargıtay kararları bu yöndeydi. borçlunun eşi merciye şikayet etti.hukuk davası sürüyor. Aynı zamanda borçlunun eşi resmi evrakta sahtecilik suçundan alacaklı + 2 cironta ve de borçlu olan kendi eşi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.müvekkil savcılık dosyasının akibetini merak ediyor ama benim cezaya ilşkin tecrübem yok ve de olası bir iftiradan korkuyorum, türk hukuk sitesinde buna benzer avukatlara yönelik isnatlara ilişkin konular okumuştum.şimdilik benim hakkımda bir isnat yok ama şüphelilerden biri çıkıp bunları avukat söyledi, biz de senet düzenledik derse benim açımdan durum ne olur .şimdiden teşekkürler.

Gayrimenkulün aile konutu şerhi olmasa dahi satılamayacağı kanaatindeyim.Borçlunun ekonomik durumuna uyguna tek bir evi haczedilemez mallar arasındadır.Eğer evraklarda sizin el yazınız yoksa iftiraların sizin aleyhinize bir durum oluşturmayacağı kanaatindeyim.