Mesajı Okuyun
Old 29-06-2006, 17:18   #2
Admin

Dilbilgisi açısından yanlış yazılan bazı kelimeler bir yana (ki ben bunu bir noktaya kadar anlayabiliyorum), bir de kasten yanlış ve özensiz yazılan kelime ve mesajlar var. Bunun sebebi katılımcılarımızın bir kısmının (özellikle genç üyelerimizin) "Chat Türkçesi"ne yatkın olması.

[Chat Türkçesi aktif hale getirildi.]
Chat Turkchesi = özellikle ircchat odalarında konu$ulan ve kelimeleri hzl yazma & kısatlma esasına dayanan nktlma i$areti nerdeyse hic ichermeyen, bol miktarda english word icheren bir tür dil. ooookkkk?
[Chat Türkçesi pasif hale getirildi.]

Bu dili bu siteye ben de yakıştıramıyorum ve zaman zaman mesajlarında bu üslubu abartan üyeleri de nazikçe uyarıyoruz. Ancak takdir edersiniz ki, giderek artan üye ve mesaj trafiğimiz içinde bir de mesajların dilbilgisi kurallarına uygunluğunu kontrol etmeye başladık mı, herhalde bu site 24 mesaimizi almaya başlar. Ayrıca üyelerimizi site içinde aktif hale getirmek ve mesaj yazmak için teşvik ederken bir de mesaj yazanlara "niye mesajlarınızı böyle yazıyorsunuz, şuraya nokta koyun, burada virgül eksik" dememeye çalışıyoruz.

Öneriniz var ise, dinlemeye açığız. Sitenin Hakkı Devrim'i olmak isterseniz, o da bizi mutlu eder.