Mesajı Okuyun
Old 15-04-2005, 16:11   #1
Av.Gazi

İnceleme Yardım- Müvekkilime karşı Bana

Değerli arkadaşlar ; bu sitede yeniyim. hepinizi saygıyla selamlarım.
Bir sorunum var : KONUYLA İLGİLİ BİR YARGITAY KARARI ARIYORUM. Konu şu : Müvekkilimle geçerli ve yazılı bir ücret sözleşmesi imzalamama rağmen müvekkilim dava masraflarını vermediği gibi, VEKALETNAME de vermedi . Üstelik dava açılması için yazılı bir talimat da verdi. Aradan geçen 10 günlük sürede ben açılacak dava hakkında çalıştım ve dava dilekçesi dahil her şeyi hazırlamışken , müvekkil , dava açmayacağını söyledi ve davanın kazanılmayacağını düşündüğü için davadan vazgeçti. Dava masraflarını da vermedi , ama yazılı talimatı olduğu için haklarının zayil olmaması amacıyla İ. Tedbir kararı aldım. Yazılı da ihtar çektim . Ücret sözleşmesinde , bu durumda , avukatın ücretinin tamamı ödenir denilmesine rağmen ben ücretin 3/4 tutarı için dava açtım. Gelen bilirkişi raporunu düzenleyen de bir meslektaş- avukat olması rağmen benim ücrete hak kazanamayacağımı yazmış . Şimdi, rapora itiraz için OLAYLA BİREBİR ÖRTÜŞEN bir yargıtay kararı bulmayı arzu ediyorum. Ancak , ücret sözleşmesi imzalandıktan sonra resmi vekaletname vermemek suretiyle sözleşmeyi fesheden işsahibinin sorumluluğuna ve/veya ne kadarla sorumlu olacağına ilişkin somut bir yargıtay kararı bulamadım.
Yardımcı olacak avukat arkadaşlar şimdiden tşk. ederim.