Mesajı Okuyun
Old 25-05-2011, 21:41   #1
tiryakim

Olumlu Kredi Kartı - Hesap Kat İhtarı - Borçlunun Adres Değişikliğini Noter Vasıtası ile Bankaya Bildirmemesi

Merhabalar Değerli Meslektaşlarım ;

Müvekkil banka tarafından kredi kartı borçlusuna, kredi kartı borcundan dolayı , borçlunun kredi kartı sözleşmesinde belirtiği adresine hesap kat ihtarı gönderiliyor. Borçlunun sözleşmede belirttiği adrese hesap kat ihtarı tebliğ ediliyor. Hesap Kat İhtarına herhangi bir itiraz olmuyor .
Sonra dosya takip için tarafımıza veriliyor. Tarafımızdan hesap kat ihtarının gönderildiği adrese ödeme emri gönderiliyor. Gönderilen ödeme emrine itiraz olmuyor ve takip kesinleşiyor.
Hesap kat ihtarının ve ödeme emrinin gönderildiği adrese hacze gidiliyor kredi kartı borçlusunun o adreste olmadığı, hacze gidilen adreste gelinin olduğu bilgisi veriliyor, borçluya telefonla ulaşılıyor ve borçlu haciz mahaline geliyor, borçlu burda haciz yapmayın ben borcumu ödeyeceğim diyor. Aynı zamanda kredi kartı borçlusu nüfustaki adresinin köyde bir baraka olduğunu söylüyor. Bizde borçluya itimat edip hesap kat ihtarının ve ödeme emrinin gönderildiği adreste haciz yapmadan haczi bitiyoruz.
Bu adrese birkaç gün sonra tekrar muhafaza için hacze gideceğiz.
Kafama takılan siz değerli Meslektaşlarımla Paylaşmak İstediğim Sorularım ise ;
Adresini değiştiren borçlu yeni adresini noter marifeti ile müvekkil bankaya bildirmemiştir.
Bizde doğal olarak ödeme emrini müvekkil bankanın hesap kat ihtarını gönderdiği adrese göndermiş bulunuyoruz. Burda borçlunun gelinin evinde haciz ve muhafaza işlemi yapsak üçüncü kişinin istihkak iddiası ile karşı karşı gelirmiyiz ?
NOT: Benim görüşüme göre borçlu adres değişikliğini noter vasıtası ile müvvekil bankaya bildirmediği için borçlunun gelinin evinde haciz yapılabileceğini düşünüyorum.
Siz değerli meslektaşlarımın görüşlerini merak ediyorum. Görüşlerinizi Yargıtay Kararları ışığında açıklarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler...
Saygılar...