Mesajı Okuyun
Old 28-04-2013, 15:45   #1
Konuk

Varsayılan bacak eğriliği düzeltme revizyon cerrahisi

Merhabalar,
benim doğuştan 2 bacağımda içe dönük şekilde eğriydi. X bacak şeklindeydi. Hareketlerimi kısıtlayıcı bir etkisi yoktu ama ilerde kireçlenmelere ve eklem ağrılarına neden olabilir diye tedavi ettirmeye karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalardan sonra bu konuda söz sahibi bir profesörden muayene için randevu aldım. Ben -- ikamet etmekteydim profesör ---daydı. Randevuyu alıp gittim. Yüklü bir muayene ücreti verdikten sonra doktorun karşıısna çıktım . durumu izah ettim, bacaklarımı görmek istedi. Gösterdim, -tamam hallederiz basit bir operasyon dedi
-iyileşmem uzun sürebilir mi iş nedeniyle kaç gün rapor almalıyım dedim.
-Bana rapora fazla gerek yok ama istersen veririm gezersin dedi. sonrada ben ameliyat maliyetini sordum. dedi bu hastanede olmak istersen 40 bini bulur ama sen kesin kararını verince muayenehaneme gel başka bir hastanede daha uyguna yaparız dedi.

görüşmemiz yaklaşık 10 dakka sürdü, bana göre çok komplike olacağını düşündüğüm bir ameliyatı doktor çok basite indirgemişti sevinerek çıktım hastaneden..
kararımı verip muayenehanesini aradım. sekretere ameliyat olmak istediğimi uygun fiyatın ne kadar olacağını sordum. Doktorla görüşüp bana döndü, rakam 25 bin tl idi. Neyse olacağım dedim. Gün aldık. Ameliyattan bir gün önce doktora yeniden görüştüm. Röntgen çektirdi filmlerden hesaplamalar yaptı. Bir 10 dakika içindede hesaplamaları bitirip,
-tamamdır yarın ameliyatını yapacağız dedi.
çıkışta sekreter beni bir odaya çekti ve parayı getirip getirmediğimi sordu ve ogün kesinkes ödemenin nakten yapılmasını istedi. Bende banka üzerinden doğrudan profesörün hesabına eft geçtim. Dekontu sekretere verdim. Ertesi gün ameliyat oldum. Sözde 2-3 hafta içinde ayaklanacak her iki bacağımı da kullanabilecektim. Aradan bir ay geçti. Sağ bacağımı değneksiz kullanabiliyorum ama sol bacağımı kullandığımda sağa sola yalpalıyor, sakat gibi ağır ağır yürüyebiliyorum. Ayrıca sol bacağım ve sağ bacağıma ayrı uygulamalar yapmış doktor. Sağ bacağım diz kısmından arkaya esneyebiliyorken sol bacağım odun gibi esnemiyor. Bacaklarımın simetrisi bozulmuş. Eskiden çaptı ama simetrikti. Doktorla görüşüyorum fizik tedavi gör diyor, zamanla iyileşebilir diyor. Revizyon ameliyat içinse yeniden masrafları karşılamam gerektiğini ima ediyor.

Devlet hastanesinde ücretsiz yaptırabileceğim bir ameliyatı özelde Türkiyece tanınan bir profesöre yaptırdım ve beni sözleri ile aldattığı gibi bacaklarımın simetrisinide bozdu. Sol bacağım iyileşebilecek mi değneksiz yürüyebilecek miyim onuda bilmiyorum.

Revizyon ameliyat gerekirse masraflar konusunda haklarım neler. doktorun bana ameliyat öncesinde söylediği 2-3 hafta için ayaklanırsın, Değneksiz yürürsün demesinden dolayı işten müdürümden ona göre bir aylık izin aldım. Ama görünen o ki en az bir ay daha zaman ihtiyacım var ayrıca revizyon ameliyat olduğumda süre ne kadar uzar bilemiyorum. Böyle bir sıkıntılı durum içindeyim. İlerde belki sorun yaşarım hemde bacaklarım düzgün görünür diye yaptırdığım ameliyat yüzünden sakat kalma ihtimalim var. Bu ameliyatlar prosedürüne göre uygun yapıldığında fazla riski olmayan ameliyatlar.
Revizyon ameliyat masrafları için bir hak iddia edebilir miyim. Ne gibi haklarım var. Nasıl daha az mağdur olabilirm. Yardımcı olabilirseniz sevinirm. Şimdiden teşekürler.