Mesajı Okuyun
Old 20-06-2006, 19:22   #12
YILMAZ GÜNEYTEPE

Varsayılan nedense her şeyimiz korku üzerine kurulu

yukarıda yazan arkadaşların tespitleri çok yerinde... aynı şekilde yıllarca beraber okuduğumuz aynı bekar evlerinde ve yurtta beraber aynı odada yaşadığımız "can dostumuz" arkadaşlardan hakim ve savcılığı seçenler oldu bizde avukatlıkta karar kıldık.. daha staj aşamasında soğuklaştıklarını açıkça izledik üzülerek..bir gün arkadaşlardan birine bunun nedenini sorduğumda korkarak çekinerek bir şeyler söyledi anladığım kadarıyla Ankara'da ki artık kurs mudur seminer midir neyse işte burada bu hakim savcı adaylarına öyle şeyler söylüyorlarmış ki: bırakın sosyal ilişkiler içerisinde olmayı kaldırımda yürümeyi bile neredeyse yasak sayıyolarmış. arkadaşım benimle telefonda konuşmaktan çekiniyor..Neden korkuluyo anlamadım gitti. Avukat, hakim veya savcı ile ilişki içerisinde olduğunda ille de ondan kanunsuz bir şey mi talep edecek sanıyolar ki acaba ? bizzat çok yaşadım bu hadiseleri..havele için hakimin odasına giriyosunuz odada herhangi biriyle(bu sanayici ahmet, bekçi murtaza,falanca müdrür ya da memur yada kalem müdürü nün komşusunun akrabası Osman olabilir)normal ses tonu ve mimiklerle sohbet ediyorken, birden değiştiriyolar ses tonları mimikleri sanki uzaydan istilacılar gelmiş gibi...bir ara ben bu kadar itici bir tip miyim diye düşünmeye başladım..meğer diğer Avukat arkadaşlar da benzer hadiseleri sık sık yaşıyolarmış...ferahladım ..benden kaynaklanmıyormuş...canım Türkiyem! korkular üzerine bina edilir bir çok şey burada...