Mesajı Okuyun
Old 19-07-2008, 22:41   #2
PINAR YILMAZ

İcra mahkemelerinin kararları ihalenin feshi ve istihkak davaları dışında maddi anlamda kesin hüküm gücüne sahip değildir. Dolayısıyla icra mahkemesinşn şikayete ilişkin bu kararıda maddi anlamda kesin hüküm ifade etmez. Bu sebeple hukuk mahkemelerinde hakkınızı arayabileceğinizi düşünüyorum. Bence hukuk mahkemelerinde açacağınız bu davanın adı alacak davası olmalıdır. Talep kısmına takibin devamı yazılamaz sanırım. Çünkü hukuk mahkemelerinde ancak itirazın iptali davası açtığımızda takibin devamına karar vverilmesini isteyebiliriz. Bu sebeple bana kalırsa esas mahkemenin vermiş olduğu ilam lehinize olduğu için sizin bir alacak hakkınız var ve bu alacağınızı icra yolu ile tahsil edemediğinize ve kanun yoluda kapalı olduğuna göre bu ilamdan doğan alacağınız ve avukatlık ücretiniz için bir alacak davası açmanız uygun olur diye düşünüyorum. Henüz 11 aylık bir stajyer olduğum için ne stajım sırasında ne de okuduğum dosyalarda böyle bir şeye rastlamadım ama rastlasaydım bu yolu denerdim sanırım. İllegal bir yol gibi görünmüyor öyle değil mi? Saygılar...