Mesajı Okuyun
Old 04-10-2010, 15:30   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Sinan Taşdemir
Öncelikle Merhaba.
Borçlunun ikametgahı resmi kayıtlara göre başka bir yerde görünüyor ve görünen adrese tebligat yapılamıyor. Kendisi de fiili olarak X adresinde yaşıyor. Şuan kapalı olan ancak takibin açıldığı tarihte faal olan işyerine ödeme emri tebliğ edildiğinden takip kesinleşmiş durumda.
X adresine hacze gidip, mahalle sakinlerine sorduğumuzda kişinin burada yaşadığı söylendi, zapta geçirildi ancak haciz işlemi için kapıya vardığımızda xxx isimli şahıs elinde noter onaylı kira kontratı ile çıkıp, burada öyle birisi yok, bu adreste ben ikamet ediyorum dedi.
Ben stj. avukat olmam ve yetki belgem olmadığından hukuki ve cezai sorumluluğu üstlenemeyeceğimi söyledim. İcra memuru da noter onaylı kira kontratı mahalle sakinlerinin ifadesinden önce gelir, haciz yapmak yanlış olur dedi ve işlem yapılmadan geri dönüldü.
Daha sonra kontrat sahibi xxx isimli şahsın, borçlunun eniştesi olduğunu öğrendik.

A- X adresinde haciz yapabilmek için ne yapmamız gerekiyor?
B- İkametgahını haciz işleminden korunmak için farklı yerde gösteren borçlu hakkında,bu eyleminden ötürü hukuki veya cezai bir işlemde bulunabilir miyiz?
C- Bu yanıltıcı işleme bilerek dahil olan xxx isimli şahıs hakkında herhangi bir işlem yapılabilir mi?

Cevaplarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.

Bir cumartesi sabahı erken saatlerde aynı yere gidin. Muhtemelen pijamalarıyla yakalayacaksınız. Ben hiç sektirmedim.

B ve C seçeneklerinden hiçbir sonuç çıkmaz.