Mesajı Okuyun
Old 16-06-2018, 19:06   #12
Av.Cihat YILDIZ

Alıntı:
Yazan baharzeynep
Merhabalar meslektaşım,
Davaları Ankara'da ayrı ayrı açtım, seri dava şeklinde olmuyormuş, ama eğer toplu açacaksınız aynı mahkemeye düşmesini sağlayabilirmişsiniz benim hepsi farklı mahkemelere düştü. Ankara da işler hızlı ilerliyor 2.duruşmada bitecek gibi. Davaları fazlaya ilişkin hakları saklı tutarak kısmi olarak açtım. Tabi belirsiz yahut kısmi olarak belirtmedim. Bir dosyam da sonuçlanmak üzere. Ayrıca sadece devlet hastanesinden ve eğitim öğretim dönemine ait staj ücretini talep ettim. Ekstra sormak istedikleriniz olursa yardımcı olabilirim.

Bahar Hanım merhabalar,
Biz de Sağlık Meslek lisesi Anestezi bölümü öğrencileri için bu davayı açtık. 1 tane dosyamızın bilirkişi raporu geldi ancak rapor olması gerekenin 1/3'ü kadar geldi. Bilirkişi hesabına göre asgari ücretin %30'unu almış sonra 1 ayda 30 gün var diyerek bunu 30'a bölmüş günlük düşen miktarı hesaplamış daha sonrasında bunu staj yapılan gün sayısıyla çarparak stajda alınması gereken ücreti hesaplamış. Bu çocuklar lise 3'te haftada 2 gün staj yapıyorlar bu da ayda 8-9 gün yapıyor. (2015/2016 dönemi lise 3 öğrencisi için rapor 773,00 TL geldi). Dolayısıyla rapor beklediğimiz 3'te 1'i kadar geldi. Genelgeye dayanarak hastaneye başvuran öğrenciler bile şu an hakkını tam olarak alabiliyorken mali bilirkişiden gelen rapor son derece eksik.

Bahar Hanım sizden ricam varsa elinizde bu konuyla alakalı bilirkişi raporu gönderebilirseniz çok sevinirim.