Mesajı Okuyun
Old 10-05-2010, 18:59   #41
kapgan

Alıntı:
Yazan av.knel
Neden iki imza attınız? Kanunlarda bonoya çift imza atılır diye bir madde mevcut değil. Muhtemelen adınız sonradan bonoya eklenmiştir; fakat bunun aksini sizin ispatlamanız gerekiyor.Yani işiniz zor.

Cevabınız için teşekkür ederim.
İki imzayı neden attığını ben de sordum müvekkilime,verdiği cevap çok güzeldi.''olur mu,iki imza olmadan senet kabul olmaz'' Ne yazık ki,benim de müvekkil şirketlerden elime gelen sentlerin hepsinde çift imza var.Böylesine yerleşmiş bir uygulma olmuş.Bunun telafisi ise bizlere düşüyor hep,her konuda oldupu gibi...Amacım,adaleti yerine getirmek,gerçekten düzenlenen bonodaki tüm yazılar borçlu şirket yetkilisine ait ve unsurları tam olarak doldurulmuş.Sonradan bono üzerine şirketin kaşesinin hemen üzerine basitçe yetkilinin kendi adı da alacaklı tarafından yazılmış.

Aslına bakarsanız,hani eğer yazmasa,mevcut kararlara göre menfi tespit dışında pek bişey gelmiyor aklımai,ki o bile zor,belki faturlarla...v.s.
Ama burada apaçık senet üzerinde düzenleyenin dışında bir yazı var.Acaba tahrifat konusunda birşeyler yapılabilir mi?? Çünkü başka birinin el ürünü yazı var.boş senet kavramına sokulabilir mi??