Mesajı Okuyun
Old 18-11-2007, 14:46   #6
mollaoglu

- 12 ye 20 kala ümraniye icra müdürlüğüne gittim, ortalık tam bir savaş alanıydı, 2006 senesini 20 bin dosya ile kapatan dairede icra müdür ve yardımcılarının durumu içler acısıydı. şişli den kalkıp 2 dosya için gittiğim dairede durumu görünce müdür ve yardımcılarına hiçbir şey sormadan geri döndüm.

- yıllık 20 bin dosyanın yanında UYAP sisteminin getirdiği yükler icra müdürlüğünü bitirmişti. bildiğim kadarı ile diğer mahkeme kalemleri ve tüm icra daireleri aynı durumda

-adalet sisteminde çok sayıda belge,kayıt masraf ve zaman israfını önlemek için 2-3 senedenberi ulusal yargı ağı projesi yürürlüğe konuldu bir sürü harcama yapıldı,

-bilgisayarımdan dava açıp takip edebilme rüyası benim için ve tüm avukatlar için çok cazip bir olay

-barolar ve yarsav adalet yürütmenin tüm dava bilgilerine ulaşacağı gerekçesi ile sisteme karşı çıktı

-adalet bakanlığı ve hatta AB ilerleme raporu Türkiye de adaletin bilgi işlem sistemi ile aşama yapıldığını duyurdu

-bilgi iletişim teknolojisini kullanmada Türkiye 60-70 basamak birden yukarı çıktığı ilan edildi

-tabii benim gözlemlerim adalet sisteminde aynı başarıyı görmüyor, tam tersini görüyor, sistem uyap la kolaylaşacağı yerde ağırlaştı ek yükümlülükler geldi

-bu işlerden anlayan bir yakınıma sordum.
"alt yapının yetersiz olduğunu, söyledi içi beni dışı seni yakar dedi
bu işte bir terslik var