Mesajı Okuyun
Old 22-11-2013, 13:35   #7
Gemici

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Bugün cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesaj şöyle "Kredi Kartı aidatına son!! kullanmış olduğunuz tüm kredi kartlarınızın yıllık kredi kart ücretinin geri alınabilmesi için hemen 021699912.. i arayınız"

Ben aradım. Bir adam çıktı telefona. Hangi Bankalarda kredi kartım olduğunu sordu. Ben A,B,C bankası dedim.
3.Hukuk Dairesi Kararlarına göre geriye dönük 10 yıl kredi kartı aidatını alabileceksiniz dedi. Ben nasıl olacak dedim? Biz size dilekçe göndereceğiz kargo ile bu dilekçeleri bankalara vereceksiniz. Verdikten sonra hem eski ödediklerinizi geri alacaksınız hem de bundan sonra ödemeyeceksiniz dedi. Kargo bedeli 30 TL ödeyeceksiniz başkaca bir ödemeniz olmayacak dedi. Ben bir düşüneyim deyince adam kızdı. İşleminizi iptal ediyorum. Önceki ödediklerinizi alamayacağınız gibi bundan sonrada kredi kartı aidatı ödemeye devam edeceksiniz dedi.
Gülesim geldi. Paylaşmak istedim.
Millet ne uyanık olmuş 3 fotokopi matbu dilekçeye gönderip 30 tl alacak. Hem avukatın yetkilerini kullanıyor. Hemde bunu pazarlama şekline getirmiş milleti kandırıyor.

Sayın av.murat kılıç,
Türkiyedeki telefon hatları konusunda bilgim olmadığı için bilemiyeceğim, bu türden dolandırıcı firmalar bir de telefondan kazanırlar. Ben bu türden telefonlara cevap vermiyorum. Madem telefon numarası var şikayet ederseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Alıntı:
Yazan Mehmet grm
Maalesef ki halkımızda kandırılmaya çok musait. Yıllarca bu TV deki balları aldılar, aldılar, aldılar. Hala bıkmadılar, kültürümüzde hep 'ucuza yırtma' huyu var. Emeğin veya işin tam karşılığını verme bize kodlanmamış.
Sayın meslektaşım teşekkürler iyi ki paylaştınız. Yarın bir gün anlaşmalı boşanma dilekçeleri bir kargo ile kapınızda gibi şeyler gündeme gelmez umarım.

Sayın Mehmet grm,
sizinle aynı düşüncedeyim, ayrıldığımız tek bir nokta var, ben halkımızda kandırılmaya çok musait yerine insanlar kandırılmaya çok müsait demeyi daha uygun görüyorum. Ne üçkağıtçılığı ne de aptallığı biz icat ettik. Aynı durum diğer ülkelerde de var. Bazılarında biraz daha az, diğerlerinde biraz daha fazla. Arada azıcık bir nüans ve kültür farkı var!

Saygılarımla