Mesajı Okuyun
Old 31-01-2018, 16:30   #6
Av.Duygu Işık Behrem

Sayın meslektaşım,

Aynı durumla karşı karşıyayım. Karşı vekalet ücreti ihtimali olmasa, hesaplamayı da yapıp vereceğim lakin bu sistem, işçiyi karşı vekalet ücretine mahkum etmiş durumda...

Ocak 2018 öncesinde başlayan dava dosyam hesap için bilirkişiye gitmişti. Bilirkişi bir hesap yaptı ancak çalışma süresinden tutun da ücrete kadar her şeyi eksik ve hatalı hesapladı. İş masrafları nedeni ile işçi hesabına yatırılan tutarlar dahi ücret gibi hesaplandı ve her halukarda, raporda yazan tutarın çok üzerinde bir işçilik alacağı söz konusu. Dosyanın, itirazlarımı karşılar nitelikte bir ek rapor alınmak üzere aynı bilirkişiye tevdiini talep ettiğimde, artık tarihler Ocak 2018'i gösterdiğinden, Mahkeme talebimi "artık bilirkişi raporu alamıyoruz" diyerek reddetti. 4 ay sonraya duruşma günü verip 1 haftalık ıslah süresi verdi. (Bu dün oldu!)

Bilirkişi raporundaki hesap ile gerçek hesap arasında çok ciddi bir fark söz konusu ve benim ıslahı yapıp da Hakimin talebimi kısmen kabul etmesi halinde doğabilecek karşı vekalet ücretini düşünmek bile istemiyorum!

Bu konuda uygulamada tecrübeleri olanları, öneride ve paylaşımda bulunmaya davet ediyorum çünkü süreç gerçekten anlamsız bir hale geldi, kafalar karışık, en azından fikir telakkileri ile bir noktaya varabiliriz.

Üzüntüm şu ki bu süreçte olan, dosyası devam eden vatandaşa olacak gibi görünüyor!