Mesajı Okuyun
Old 27-11-2012, 19:53   #1
Konuk

Varsayılan Kocam Ailemizin geçimini düşünmüyor ? Boşanma durumunda zararlı mı çıkarım ?

Kocam aldığı beğkur emekli maaşı ile zar zor geçinmekte iken; tapusu kendisi üzerine olan arsanın yarısını kardeşine bedelsiz olarak satmış.Bir torba kömürü almakta evde kavga dövüş çekarmaktadır.Oturduğumuz gecekondu ev bu tapulu arsa üzerindedir kaçak yapılmıştır.Kendisi haberim olmadan; müteahhitle anlaşıp arsanın kendine düşen kısmı içinde bir daire anlaşmış oldugunu öğrendim.Bizim bu ev yıkılınca kira ödeyecek durumumuz bile yokken; kardeşine bir dairelik yeri vermiştir.Bu arsa 1980 yılında alındığını biliyorum.

Kocama güvenmiyorum; böyle bir olaydan sonra.Yarın birgün daireyi satıp kaçabileceğini düşünüyorum.
-Böyle bir durumda ne yapabilirim ?
-Ailenin geçimini düşünmemektedir.
-Boşanma durumunda hakkım nedir?
Benim bir gelir kaynağım olmayıp; birde 30 yaşında işi olmayan bekar bir kızım var.
-Boşanma durumunda ölen babamdan emekli maaşı bana bağlanır mı ?Bağlanırsa emekli maaşını ne kadarını verirler.
-Ailenin geçimini sağlamak için bir tedbir kararı verilemez mi? Bir dairelik yeri bedelsiz kardeşine verirken evin ihtiyacında bir torba kömür için kavga çıkartan birisi.
Verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.