Mesajı Okuyun
Old 01-03-2007, 16:21   #14
Hekimbaşı

Sn.naile,

(!) işaretlerinin anlamları sizi yanlış yönlendirmiş sanıyorum. Söylediklerinizin tek kelimesine itirazım yok, hatta kadınlarımızın sadece kentlerde değil, köylerde de erkeklerden çok çalıştıklarını, bu nedenle sadece kent erkeklerini eleştirmekle sınırlı kalınmaması gerektiğini ima etmeye çalıştım.

Başlık, durumla dalga geçmekte ve yazının son paragrafına refere etmektedir. Söylediklerim; kadınlar sadece çuvalları kaldırsın diye mi varlar, diğer şeylerde onları kısıtlamak, arka plana itmek ve ikinci sınıf muamelesi yapmak reva mıdır; anlamındadır.

Ayşegül hanımı da eleştirmiyorum; bilakis, bir köy yaşamı deneyimimi paylaşarak, bu kadar eleştirmek az bile demek istedim.

Bu söylediklerim, 'iş ilanında cinsiyetin belirtilmesi ...' konulu başlıkta söylediklerimden tamamen bağımsızdır. Kadından ofisboy olmaz veya olur anlamında da değildir. Ofisboy sözünden hiç hoşlanmam, kullanmam da; benim için işin tanımı önemlidir. Tanım hangi işleri içeriyor, o işler hangi cins veya cinslere daha uygunsa, o cins belirtilebilir. Ancak bu görüşün de bu başlıkla ilgisi kurulmamış durumda; buradaki tartışma farklı bir eksende ilerliyor. Konuya ilgi duyuyorsanız, o başlığa buyrun.

Saygılarımla,