Mesajı Okuyun
Old 13-11-2007, 12:10   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

TIP HUKUKU DERNEĞİ KURULDU

Hukukçu ve hekimlerin bir araya gelmesiyle Tıp Hukuku Derneği kuruldu. Başkanlığına Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin seçildiği Dernek'in yönetiminde 5 tıpçı ve 4 hukukçu yer alıyor.
Dernek Başkanı Prof. Dr. Hakan Hakeri, Yönetim Kurulu'nda tıp ve hukuk dengesinin sağlandığını söyledi. Hakeri, Derneğin kuruluşu fikrine önderlik eden, bundan sonraki aşamada da aktif katılımları ile de destek verecek olan Doç.Dr.Faik Çelik'in emekleriyle kendilerine öncülük ettiğini kaydetti.

Tıp Hukuku Derneği'nin Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluşuyor:
Başkan: Prof. Dr. Hakan Hakeri (Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ceza ve Ceza Usul Hukuku AD Başkanı)
2. Başkan: Av. Sunay Akyıldız (İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Komisyonu Başkanı)
Genel Sekreter: Yrd. Doç. Dr. Burcu Eşiyok (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp AD Öğretim Üyesi)
Sayman: Prof. Dr. Nazmi Zengin (Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD Öğretim Üyesi)
Prof. Dr. Tevfik Özlü (Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları AD Başkanı)
Prof. Dr. Hamit Hancı (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp AD Başkanı)
Prof. Dr. Ahmet Nezih Kök (Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp AD Başkanı-Erzincan Hukuk Fakültesi önceki Dekanı, hukukçu)
Doç. Dr. Mehmet Demir (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Öğretim Üyesi)
Av.Handan Bakbak (İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Komisyonu Üyesi).

Medimagazin 12 Kasım 2007 Ankara