Mesajı Okuyun
Old 04-11-2007, 20:37   #1
Doç. Dr. Özge Yücel

Varsayılan Tıp Hukuku Derneği Kuruluyor

Hekim ve hukukçuların işbirliğiyle tıp hukuku üzerinde çalışmak, yasal düzenlemeler konusunda önerilerde bulunmak, hekim ve hukukçuları bu alanda bilgilendirmek üzere bir dernek kuruldu. 3 Kasım 2007'de ilk toplantısı yapılarak geçici yönetim kurulu üyeleri seçildi, tüzük kabul edildi. Bunu gerçekleştirdiğimiz yer ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı binasıydı. Kurulması için en büyük çabayı gösteren Dr. Faik Çelik'e teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi emeğini esirgemeyen, insanları bir araya toplayıp ağırlayan sayın hocam Prof. Dr. Hamit Hancı'ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Kurucular Faik Çelik, Hamit Hancı, İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Komisyon Başkanı Sunay Akyıldız ve komisyon üyeleri, Hakan Hakeri, Nazmi Zengin, Tevfik Özlü, Nezih Kök, Ata Bozoklar, Haluk Uygun, Mehmet Demir, Mustafa Morkoyun, Çiğdem Sülükoğlu, Verda Ersoy, Hande Yıldız, Handan Bakbak, Gürkan Sert, Alpay Köse, Emine Dal, Burcu Eşiyok, Pınar Sarsar, Devrim Karakülah, Mine Balkan Paşa, Yahya Deryal, Özge Yücel'den oluştu.