Mesajı Okuyun
Old 21-02-2007, 18:10   #10
Av.Ayse E.

sayın meslektasım Turkıyede ıkametgahı olmayan kısılere karsı acılacak davalarda genel yetkı ılgılının son defa Turkıyede oturdugu yer mahkemesıdır...sızın olayınızda sahısvarlıgı haklarına ılıskın bır dava soz konusudur ve ılgının Turkıyede sakın oldugu yer Turkıyede sakın degılse son ıkemetgah mahkemesınde o da bulunmadgı takdırde Ankara Istanbul Izmır mahkemelerı yetkılı hale gelır...emın olmamakla beraber Yrgıtay yurt dısında calısan ıscılerın yasayan kımselerın ıkemetgah adresını nufusa kayıtlı oldugu yer olarak kabul etmektedır bu durumda Kayserıde dava acabılırsınız dıye dusunuyorum..ıyı calısmalar
Alıntı:
Yazan Avukat Kamer Akgül
Benim müvekkilim Almanya'da oturuyor ve sorunu; Almanya'nın Berlin kenti doğumlu olmasına rağmen kimliğinde doğum yerinin Kahramanmaraş olarak yazılı olması ve bu burda onun için sorun oluşturmaktadır. Bu durumda tıpkı tanıma tenfiz davalarında olduğu gibi, Türkiye'de bir adresi olmadığı için davayı Ankara, İstanbul veya İzmir'de açabiliriz diyebilir miyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.