Mesajı Okuyun
Old 18-09-2007, 23:04   #49
tarde.sed.tute

ben 1.sınıftayken çok değerli anayasa hukuku hocam prof.Erdal Onar başkalarının notlarından çalışma konusunda şöyle demişti.."niye başka bir öğrencinin notlarından çalışarak onun anladığı kadar öğrenmeyi tercih edesiniz ki"..tam kelimesi kelimesine böyle olmayabilir ama sözün özü kendi tuttuğunuz notlar her zaman en iyisidir..gerçekten de bi başkası not tutarken bazı yerleri yakalayamamış olabilir,eksik yazmış olabilir ya da bazı hukuki terimleri yanlış yazmış olabilir..siz o notlardan o şekilde öğenip sınav kağıdına da öyle yazacaksınız ve sonra düşük puan aldığınız da itiraz etme hakkınız olmayacak..ve en kötüsü bi şeyi yanlış öğrendiktenden sonra onu kafanızdan silip yenisi yerleştirmektir..ben şuanda 3.sınıfım ve hiçbir sınavıma başka arkadaşımın ders notlarından çalışmadım ve çok da faydasını gördüm..buradan saygıdeğer hocama bir kez daha teşekkür etmeyi borç bilirim..
ama şunu da eklemeden geçemeyeceğim..başka birinin notlarından çalışmayı kesinlikle tavsiye etmem ama geçmiş senelerin sınav sorularını bulmak gerçekten işe yarayacaktır..tabiki sadece sorulan sorulara çalışmak en büyük yanılgı olur..belki o sorunun geçtiği konuya bir derece daha önem verilebilir ama mutlaka tüm konular çalışılmalıdır..saygılarımla