Mesajı Okuyun
Old 30-03-2013, 00:41   #1
ş___ d____

Varsayılan boşanma / yetki / velayet / oğlumu kaçırabilir

merhaba ben i____'den size yazıyorum öncelikle ben 5 senelik evliyim(23kasım 2008) evliliğimin ilk haftasında eşim tutuklandı ve ceza evine girdi 4.5 ay yattı ve çıktı daha sonrasında biz şehir değiştirdik burda ailemin evinde kalıyorduk doğudaki bir vilayete eşimin ailesinin yanına yerleştik 11 ay orda kaldık(2010) ben hamile kaldım ve doğum yaptım eşimin ailesinin bana yapmadığı zulüm kalmadı ben daha oğlum 46 günlükken aileme beni i____'e aldırmasını söyledim biletimi aldılar ve onların yanına geldi daha sonra eşim yine tutuklandıve tekrar cezaevine girdi 2 ay önce çıktı (2013) ben bu süreçte sadece kendi ailemden destek gördüm eşimin ailesinden maddi manevi her hangi bir destek almadığım gibi bir telefon bile açmadılar eşim denetimli serbestlik kanunundan yararlanarak dışarı çıktı şimdi boşanma davası açtı oradan beni ölümle ve oğlumun velayetini almakla tehdit ediyor şimdiye kadar üstünde tek bir hak olmayan baba hak istiyor ben avukat tutamıyorum çünkü ailemle yaşıyorum ve ihtiyaçlarımızı onlar karşılıyor şimdiye kadar hep ailem bana destek oldu ben ne yapabilirim ? Oraya gidemem dava için avukatta tutamıyorum bana destek olur ve bir yol gösterirseniz çok sevinirim birde oğlumu kaçırmasından korkuyorum eğer velayetini mahkemede bana verirlerse görüşlerini nasıl kısıtlayabilirim çünkü oğluma örnek olabilecek bir baba değil ve işlediği suçlar açısından yanında kalmasını veya görüşmesini istemiyorum şimdiden teşekkürler iyiçalışmalar