Mesajı Okuyun
Old 23-10-2007, 18:33   #37
Ayşegül Kanat

Varsayılan Yargı Kararlarında Kadın Hakları

Haber ilginç, yargı ilginç. Siz ne dersiniz?

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=307613

Hayat kadınına tecavüz davasında hakimin verdiği “Bu davalının hizmetini karşılıksız almaktır” kararı tartışma yarattı

ABD, Philadelphia’da bir hakimin verdiği kararı konuşuyor. Dominique Gindraw adlı 19 yaşındaki bir genç, internet üzerinden tanıştığı bir hayat kadını ile 1 saat birlikte olmak için 100 dolara anlaştı. Randevuya bir arkadaşı ile birlikte giden Gindraw, hayat kadınını boş bir eve götürdü. Burada silahını çeken adam, öldürmekle tehdit ettiği genç kadınla birlikte oldu. 5 erkek de sıra ile hayat kadınıyla ilişkiye girdi. Gindraw ve arkadaşları mahkemeye çıkarıldı. Teresa Carr Deni adlı bir kadın hakim “Nasıl olsa sek yapacaktı. Asıl sorun, kadının hizmetinin silah zoruyla alınmasıdır. Bu da tecavüz değil, hırsızlık suçuna girer”dedi.

BİZDEKİ OLAYDA 13 YIL VERİLDİ

SAMSUN’DA Gürcistan uyruklu hayat kadınını sokak ortasında dövdükleri ve sonra da eve sokarak tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan 24 yaşındaki Atakan Gözütok’a 13 yıl 9 ay, arkadaşı 18 yaşındaki Ali Yavuz’a ise 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. Gözütok, savunmasında, “Kıyafeti açık saçık olduğu için kendisini uyardım. Kavga ettik. Ben de sadece kendisine vurdum. İftira atıyor” diye konuşurken Yavuz, olay anında şehir dışında olduğunu ileri sürdü. Gürcistan uyruklu 49 yaşındaki A.Y ise, “Beni dövüp ikisi birden eve soktu. Atakan benimle zorla birlikte oldu. Diğer sanığa ev sahibi engel oldu” dedi.