Mesajı Okuyun
Old 23-06-2008, 02:19   #1
Hukuka Saygı

Karar Usulsüz tebligat, icra dairesinin talimatı ile ptt tarafından düzeltilebilir mi

Sayın meslektaşlarım öncelikle hepinize iyi çalışmalar dilerim.
Şöyle bir meselem vardır; bir taşınmaza haciz koydum, gelen yazıda Benden önce bir başka haczin de olduğunu gördüm. İcra dosyasını İncelediğimde, borçluya gönderilen ödeme emrinin usulsüz olarakTebliğ edildiğini farkettim. Çünkü muhatabın tevziat saatlerinde nerede olduğu yazılmaksızın tebligat muhtara bırakılmıştır. Ancak Daha sonra alacaklı vekilinin talebi ile icra dairesi tarafından ptt idaresine yazı yazılarak, tebligat parçası da eklenerek bu eksikliğin giderilmesi talimatı verilmiş ve böylece tebligat parçasına ptt idaresi tarafından borçlunun tevziat saatinde işte olduğu yazılarak eksiklik giderilmiştir. Sonrasında takip kesinleşmiş ve şu anda taşınmazın satış işlemlerine başlanmıştır.
Benim sorum şudur? Tebligat sonradan düzeltilmekle geçerli ve usulüne Uygun hale gelir mi, eğer tebligat usulsüz ise ben ikinci haciz alacaklısı Olarak ilk haczi iptal ettirebilir miyim, yoksa bunu borçlunun kendisi mi Yapabilecektir, takibi iptal ettirmek için nasıl bir yol izlemek gereklidir?
Şimdiden çok teşekkür ederim.