Mesajı Okuyun
Old 23-07-2003, 17:35   #4
Av. Adil Giray ÇELİK

Sevgili Tikici, Sevgili Demirel

Avukatlaryaşlılar evi projesi. Doğru, gerekli ve üzerinde çalışılması gereken bir proje. Türkiye Barolar Birliği bünyesinde böyle bir çalışma olduğunu biliyorum. TBB tarafından alınan arazi üzerine Ankara da duruşması olan meslaktaşlar için Avukat Evi ve Yaşlıar Evi projesi var. Yanlış bilmiyorsam yakında, bir kaç ay içerisinde inşaatına başlanacak. TBB internet iletişimini bir düzenlese bu proje ve etkinlikleri meslektaşlara aktarabilecek.

Bu arada Ankara Barosunun sağılık konusunda sandığı olduğunu biliyorum. Meslektaşlara sandık vasıtasıyla sağlık yardımında bulunuyorlar.

Barolardaki avukat sayılarının çok farklı olması nedeniyle hastane ve Yaşlılar Evinin il baroları bünyesinde çözülmesinde yarar var...

Ancak. TBB özellikle topluluk sigortasına alternatif ve bir sigorta sistemi üretmesi gerekiyor. Ayrıca Avukatlık Yasasında bir düzenleme gerekiyor.

2002 itibariyle yaptığım araştırmada tüm barolarda toplam 4700 stajyer avukat bulunmakta idi. 2003 ocak itibariyle toplam yaklaşık avukat sayısı ise 48.000 civarında.

Tüm hukuk fakültelerinde yaklaşık 18.000 hukuk öğrencisi buluyor.
Bu araştırmaları TBB nin ve baroların düzenli olarak yapması gerekiyor. Ne acıdır ki benim bilebildiğim hiç bir baro ve TBB bu konuda düzenli bir kayıt tutmuyor.

Selam ve saygılarımla
Av. Adil Giray Çelik