Mesajı Okuyun
Old 30-11-2019, 19:53   #1
Konuk

Varsayılan evlilik vaadi ile dolandırıldım

yaklaşık yedi sene önce boşanmamadan hemen tanıdığım kendisini bana bekar olarak tanıtan iş arkadaşım ile yaklaşık sekiz ay kadar arkadaşlık yaptım son aylarda bana paraya ihtiyacı olduğunu kendisi kredi çekemediğini ben çekersem kendisi ödeyeceğini söyleyerek bana 12 bin lira kredi çektirdi krediden üç ay sonra evli olduğunu öğrendim ve kredileri ödememeye başladığını fark ettim ve ayrıldım krediyi kendim icraya düştükten sonra ödedim ve kapattım aradan geçen iki seneden sonra tekrar karşıma çıkarak boşandığını benimle evlenmek istediğini söyleyerek beni ikna etti barıştıktan altı ay kadar sonra yakında evleneceğimizi benimde kendime ait bir malım olmasını istediğini söyleyerek benim adıma bir binek araç alındı ufak bir kısmını nakit geri kalan kısmını benim adıma kredi çekerek araç alındı araç alındıktan sonra bende hiç kalmadı ilerleyen günlerde hala evli olduğunu öğrendim ve yine ayrıldım fakat araç onda idi ve krediler benim ödeyemeceğim kadar yüksek idi ayrıldıktan sonra tehditler hakaret mesajları almaya başladım yolumu kesmeye başladı hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttım araç üzerinde zaten yakalama kararı var icralık olmak üzereyim yakın zamanda yine bana ulaşarak bana üzüldüğünü yardım etmek istediğini ama onu affetmem istediğini yoksa yardım etmeyeceğini söyledi ve bu adam hala evli savcılığa defalarca aracın bende değil onda olduğunu söylememe rağmen bir şey kanıtlayamadım ben bundan sonra ne yapmalıyım