Mesajı Okuyun
Old 29-09-2010, 14:36   #29
Av.Funda Vural

Değerli Arkadaşım,
Hukuk fakültesinde okuduğumuz tüm dersler meslek hayatımızda ve özel hayatımızda hayal edemeyeceğiniz kadar çok işe yarıyor, hayatı yaşamının her alanında etrafındakilerden farklı algılayacaksın , o dersler hukuk mantığının oluşmasında çok önemli ,dilekçelere gelince..avukatlık stajı yapmanın amacı da bu değil mi ,emek olmadan yemek olmuyor,Avukatlık stajı yaparken ,avukatımdan izin almak sureti ile ofisteki dava dilekçe ve karar örneklerinden kendime bir arşiv yapmış idim,bunu yapmak için de ofisteki dosyaları okumuş incelemiştim.O arşive pek ihiyacım olmadı ,ancak bana ciddi bir birikim kazandırdı Avukatlık stajı dönemi stajyerin herşeyi kendi çabası ile başarmak zorunda olduğu mesleğin ilk basamağı denebilir,staj döneminde kimse size şunu böyle yap demez ,dememeli zaten,5 duyunuzun açık oması gerektiği zorlu ve özdisiplin gerektiren bir süreç .Tüm hayatı boyunca okuldaki derslerin izlerini biyerlere taşıyor olacağız,bu kadar karamsar olmayın,aksine şanslı olduğumuzu düşünüyorum..başarılar ..