Konu: darp
Mesajı Okuyun
Old 01-04-2011, 11:25   #4
Av. Oktay Durmaz

Darp fiili hastaneden almış olduğunuz rapor ile sabit olmuştur.
İfadenizde darp fiilini işleyen kişiyi değiştirmeniz suç işlemenize sebep olacaktır.

Tekrarla belirtiyorum darp fiilini eşinizin size karşı işlediğini, fakat şikayetçi olmadığınızı beyan ederseniz, indirim nedeni veya alt sınırdan hüküm tesisine neden olabilir ama davaya devam ile büyük olasılık ile cezalandırılma yoluna gidilir.

Eşim bana karşı darp fiilini işlemedi diye şikayetinizden vazgeçerseniz; sizin şikayetiniz üzerine eşiniz hakkında soruşturma ve varsa kovuşturma açılmış ise TCK’nın 267. maddesi gereğince iftira şuçunu işlemiş olmakla birlikte; eşinizin sizin hakkınızda bulunduğu iftira şikayetinin haklılığı ortaya çıkacak ve siz iftira suçundan dolayı cezalandırılacaksınız.

İftira
Madde 267- (1) Yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idari bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririz.