Mesajı Okuyun
Old 11-11-2011, 22:56   #237
Adalet Bakanı

Ben ne zaman Çağlayan Adliyesine gitsem ( 7 - 8 kere oldu ) bir meslektaşımın oradaki herhangi bir güvenlik görevlisiyle tartıştığına şahit oldum.

Hep üzülmüşümdür bu manzarayı görünce. Saçını adliye koridorlarında ağartmış ağabeyim hiç bir bilgisi olmayan, olsa da uygulayamayacak olan bir güvenlik görevlisiyle tartışıyor " Beni arayamazsınız! Ben Avukatım..." diyerek. En çok da beni bu "Ben Avukatım" sözü üzüyor...

Bu tartışma devam ederken kimi meslektaşlarım hiç birşey yokmuş gibi hızla çantalarını x-ray cihazından geçirip içerisi giriyor, kimisi de destek mahşyetinde bir şey demeden yanında duruyor.

Dedim ya " Ben Avukatım" sözü beni üzüyor diye. İşte bu sözü duyan vatandaşlar da bu tartışmayı izliyor...

Sonra "Avukat oldun da ne oldu, arasalar ne olur..." gibi sözler söylemeye başlıyorlar.

Neye yaradı bu tartışma? Sevgili Ağabeyim aratmadı kendini ama orada bu durumu gören vatandaşlar nazarında hakkını aramış olmadı. Avukatlar hakkındaki olumsuz düşüncelere bir yenisi eklendi.

Önemli mi aranmamak? Bence değil, bunu baştan söyleyeyim. Her gittiğimde de çantamı koyarım hemen bandın üzerine.

Avukatların öyle çok sorunu var ki herkesin içinde dile getirilecek... bu durumun bir sorun olduğunu bile düşünmüyorum.

Ama eğer bu durumdan rahatsız oluyor isek bence bunun yolu ben avukatım beni arayamazsın çıkışları değil. ben de aranayım, hakim de aransın, savcı da aransın demek...

bunun yeri de bence kapı önleri, muhataplar da güvenlik görevlileri değil

Acizane ben böyle düşünüyorum...