Mesajı Okuyun
Old 31-10-2012, 00:25   #1
feray81

Önemli evlilikte eşlerin sorumluluğu

eşimle bir buçuk yıl önce ailemin haberi olmadan resmi nikah kıydık. evlilik öncesi ilk nikah yapıp daha sonra altın ve eşyaları alacağımıza ev tutacağımıza karar verdik. nikahtan sonra çok deyişti ve ailemin nikahtan haberi oluncada verdiği sözleri yerine getirmeden ikamet ettiği eve gittim. eşimle aramızda yaş farkı ve yaşıma yakın çocuklarıyla aynı evde yaşamaya başladık. fakat çocuklarla anlaşamadık. eşimle aldığımız karar neticesinde ev tutup yada alıp eşya alana kadar ailemin yanına döndüm. ailemin yanında evlilik hayatımızı sürdürdük ve şu an 1 aylık bebeğimiz var. eşim emekli ve maaşından çeşitli krediler çekmiş bunu öne sürerek ev tutamayacağını eşya alamayacağını ihtiyaçlarımızı karşılayamayacağını parasının olmadığını söylüyor anlayışla karşıladım aradaki çocuğumuzun hatrına. fakat 50 bin liralık araba aldığını söledi aracıda gördüm. son zamanlarda uzaklaştı zaten. aynı evde kalmadığımızı ispatlayarak boşanmak istese kendimi ve çocuğumu nasıl müdafa edebilirim haklarımız ne olur. ev tutsa yada alsa ben giderim ama o çocuklarıyla beraber yaşamayı kabul etmek zorunda bırakıyor. bu durumda ben kusurlumu olurum ? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler