Mesajı Okuyun
Old 21-11-2011, 18:11   #10
AV.ARZU KILIÇ

benim de aynı mahiyette çok dosyam var arşivde olduğunu öğrendiğimde çıldırdığım... bazı Yüksek Mahkeme başkanları önalım dilekçesi bile almıyorlarmış birine vermek istedik ölüm kalım yoksa ön alım dilekçesi almıyorum dedi iyi mi?... dosyaların bu kadar sürüncemede kalması bir yana son zamanlarda gördüğüm Yargıtay kararları da bi enteresan sayfalarca somut olay ile ilişiklendirmeksizin açıklamalar yapılıyor... örneğin konu ibra mı ibra şudur budur, hatta yeni yasada koşulları şunlardır bunlardır diye.. sonra somut olaya bir kaç cümle ile yer verilerek sonuç bildiriliyor... Bozma... yılarca kararı bekle bir de üstüne ilgisiz gerekçelerle karar bozulsun... yıllarca bekleyen dosyalarımdan biri kısa kararla gerekçeli karar arasında çelişki vardır başka birşeye bakmak diyerek bozuldu .. Yargıtay'ın bunu söylemesi için kaç sene bekledik....sonra dosya bir daha geri geldi duruşma günleri aldı, bir daha Yargıtay'a gitti arşiv de bekliyor falan.. bu arada dosyalarının sonuçlarını göremeyenler ömrü tükenenler oluyor gerçekten....

ben artık yıllar yıllar beklemeye razıyım da bari temyiz sonucu iyi olsun diyorum....