Mesajı Okuyun
Old 30-08-2011, 18:16   #4
Enes Selim Çalkın

Öncelikle mezun olmanın ve sonra yaşanan sıkıntıların içinde ben de bulunduğumdan mezuniyetinizi kutlar, ilerisi için kolaylıklar dilerim.
Staj ile ilgili belgeleri toplamadan önce mutlaka baro sitesinden gerekli evrakları incelemenizi öneririm.
İki avukat ya da beş avukat meselesini açarsak, size kategorize ederek anlatmak istiyorum. Şöyle ki:
Takdim ve askı formu, beyanname ve staj istem belgesi doldurulacak belgelerdir. Takdim ve askı formu için iki avukatın imzası gerekmektedir. Bu imzalar ayrıca fotoğrafınızın üzerine de atılmalıdır. Staj istem belgesinde ise beş avukatın ismi aranır. Buraya yazacağınız avukat kişi kesinlikle ulaşabildiğiniz kişi olmalıdır, çünkü daha sonra hakkınızdaki tahkikat mektubunu bu beş avukattan biri yazacak. Beyanname ise tamamen sizinle ilgili bir belgedir, hangi adliyede stajınızı başlatmak istediğinizi belirtirsiniz. Dikkat edilecek diğer bir konu sizden hangi belgelerin kaç nüsha istendiğidir. Sonra sırf bu yüzden oluşan gidip gelemeler ciddi zaman kayıplarına yol açıyor.
Saygılarımla.