Mesajı Okuyun
Old 06-03-2010, 16:08   #13
TTT

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum katkılarınız için.
Yücel bey dava işyerinden hırsızlık nedeniyle sigorta şirketine karşı açılmış dava.

Sevgili Saim Dikici size de birkez daha teşekkür ediyorum.

Dava dilekçemizin T.Konusu bölümünde aynen "fazlaya dair tüm haklarımız saklı kalmak üzere .... TL hasar tazminatının olay tarihi olan ........ tarihinden itibaren ticari faizi ile davalıdan tahsili talebidir " yazmışız.

Ayrıca dilekçemizin son bendinde yine " Belirtilen nedenlerle ........ TL nın olay tarihi olan ..... tarihinden itibaren ticari faizi ile birlikte tahsili için işbu davanın açılması zorunlu olmuştur" demişiz.

Ancak sonuç bölümünde " Yukarıda açıklanan nedenlerle ve fazlaya dair her türlü talep ve dava hakkımız saklı kalmak üzere; ........ TL hasar bedelinin davalıdan alınarak müvekkile ödenmesine, yargılama giderleri ile avukatlık ücretinin de davalı üzerinde bırakılmasına karar verilmesini talep ederim" demişiz. YAni sonuç (netice-i talep) kısmında faiz isteğimizi tekrar zikretmemişiz.

Ben esasında bu dilekçeye göre mahkemenin faize de karar vermesi gerektiği düşüncesindeyim. Çünkü faiz talebimiz, dilekçenin netice-i talep kısmında tekrar belirtilmemiş olmasına rağmen, Dava (Talep) konusu kısmında ve dilekçe metninde ayrıca olay tarihinden itibaren faiz istediğimizi belirtmişiz.

Ancak bu durum mahkemede bir tereddüt oluşturup, netice-i talep kısmında tekrar faizden bahsetmemiş oluşumuz aleyhimize yorumlanabilir mi yine de emin değilim.

Eklediği son karar ile zamanaşımı konusundaki tereddütlerimi giderip içimi rahatlatan Saim beye tekrar teşekkür ediyorum.