Mesajı Okuyun
Old 25-06-2018, 01:53   #1
Konuk

Varsayılan Çocuk velayeti

Merhaba,
Ben Türkiyede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşım. Türk vatandaşıyla 4 senedir evliyim. 1 yaşındaki çocuğum var. Çocuğum türk vatandaşı. Kocamdan sürekli fiziksel şiddet görüyorum. Beni küçük çocuğumun yanında dövüyor.Polise aramamam için her seferinde telefonumu kırıyor.Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Ailesi hep ona destek çıkıyor ve bana psikolojik şiddet uyguluyorlar. Eşim döverken psikolojik dengesini kaybediyor. Çocuğumun ve kendi hayatım için korkuyorum. Boşanmak ve kendi ülkeme dönmek istiyorum.Ama bana çocuğumu vermiyeceğini söyleyerek korkutuyor. Yabancı olduğum için hiç hakkımın olmadığını ve türkiyede çocuğu bana vermiyeceğini öne sürüyor.Bu konuda bana tavsiyeniz lazım.Mahkemeye boşanmak için başvursam çocuğumu alabilme şansım var mı. Yurtdışına çıkarabilmem için babasının izni lazım mı. Bu arada Türkiyede çalışma iznim yok ve maddi olarak tamamıyla kocama bağımlı olduğumu belirtmek istiyorum. Bursada ikamet ediyorum. Bu konuda başvurabileceğim avukat bürosunu nasıl bulabilirim. Teşekkürler.