Mesajı Okuyun
Old 22-09-2008, 12:00   #2845
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Sigaraya karşı aşı yapılmalı. Bu aşı sayesinde herkes sigaradan iğrenmeli. Aslında aşıya gerek yok ama insanlık henüz çok geri.

Nasıl oluyor da üzerinde zehir olduğu yazan bir paketi dünya kadar para vererek alıyorum? Bunu bana açıklayan olursa sigarayı bırakacağım.

Bugün kanserojen olduğu söylenen teflon tavayı ocağa koydum. Katkı maddelerinin kanserojen olduğu söylenen margarini kızgın tavada erittim. Hormonla şişirilmiş tavuk etini yağda kızarttım. Genleriyle oynanmış domates ve biberi arsenikli suyla yıkadım, doğradım, tavaya ekledim. Baharatlarını en son koydum. Yemek pişerken hormonlu ekmekten iki dilim kestim ve masayı hazırladım. 15 dakika sonra afiyetle yedim. Üzerine bir sigara yaktım. Televizyondaki tarih kanalında 2012 yılında dünyanın sonu geleceğine ilişkin kehanetlerle ilgili bir program vardı. Umarım 4 yıl daha yaşarım da kehanetlerin yanlış çıktığını görürüm.

Saygılarımla

Henüz aşı yok.

Sigarayı istemeden de olsa para vererek almanız, sadece bağımlı olduğunuzun belirtisidir.Bağımlılık mantıkla ters düşer.Mantığınız kabul etmiyor ama bedeniniz bunu istiyor ve siz de bile bile bu bağımlılığa devam ediyorsunuz.

Diğer gıdalara gelince, bunun için de önerilerim var ama uygulama zorluğu çekersiniz.

Şimdi de bu mantıklı cevabı, zekanızı kullanarak (ki bu konuda yenilebilirim ) egale etmeye çalışacaksınız.

Bu da bağımlılık durumudur.